top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraKlaudia Francuziak

Jednodniowe wypady z Trójmiasta cz.1- w stronę Pucka

Podrzucam Wam kilka pomysłów na jednodniową wycieczkę z Gdańska. W tej części wszystkie miejsca znajdują się po drodze do Pucka. Co z czym połączyć, aby atrakcji starczyło od rana do wieczora ;) Miejsca możecie dowolnie miksować i nie musicie oczywiście odwiedzać wszystkich w trakcie jednej trasy ;) Będzie to wręcz niemożliwe do wykonania.


Gród Słowiański Sławutowo



W miejscowości Sławutowo znajduje się rekonstrukcja Osady Średniowiecznej z przełomu IX-X w. Wchodząc do osady przeniesiecie się do średniowiecznej wioski i poznacie życie jej mieszkańców. Jedno z fajniejszych miejsc tego typu, w których byliśmy. Znalazło się nawet w moim subiektywnym TOP 10 z woj. Pomorskiego.


CENNIK

  • Bilet normalny 24zł / osoba

  • Bilet ulgowy 16zł / osoba

  • Dzieci do lat 4 - Wstęp wolny

  • Bilet rodzinny- Bilet wstępu 68zł / grupa, 2 dorosłych + max 3 dzieci

GODZINY OTWARCIA

Godziny otwarcia zmieniają się w zależności od miesiąca, warto szczegółowo zapoznać się z tym u nich na stronie. We wrześniu i październiku osada będzie otwarta w godzinach- pon-pt 10.00-16.00, sob-nd 10-17. Osada czynna jest od kwietnia do października. Psy mile widziane.




Jaki czas powinniście zaplanować na to miejsce? około 2h.


Park Ewolucji



Tuż obok Sławutowa znajduje się miejscowość Sławutówko i tam możecie odwiedzić krainę szczęśliwości dla najmłodszych ;) a mianowicie Park Ewolucji. Jego celem jest edukacja odnośnie najstarszych dziejów świata. Jest to jednak wg mnie miejsca dla nieco starszych dzieci. Dopiero gdy Wasze dzieci mają 6 lat, będziecie w stanie skorzystać ze wszystkich atrakcji. Ale jeżeli zrezygnujecie z Batyskafu i Piramidy Egipskiej (dzieci wrażliwe mogą wyjść przerażone-ostrzegam), to również młodsze dzieci na pewno wyjdą zadowolone. Jest tam całkiem sporo atrakcji m.in. Pojazd Flinstonów, bardzo fajny plac zabaw x2, Dino Pociąg, Kino Prehistoryczne, Stonehenge, Rollercoaste. Do tego jest również baza gastronomiczna, w dość fast foodowych klimatach.





CENNIK

W sezonie niskim bilet normalny kosztuje 54zł, ulgowy 44zł, dzieci poniżej 3 lat 1 zł


GODZINY OTWARCIA

Codziennie od 10 do 17. Będzie otwarty do końca października.


Jaki czas powinniście zaplanować na to miejsce? To już kwestia bardzo indywidualna. Wg mnie spokojnie 3h i wzwyż.


Groty Mechowskie



Są to jaskinie z piaskowca. Zostały one uformowane przez wodę. Od 1955 roku stanowią pomnik przyrody nieożywionej. Są one największą osobliwością przyrody nieożywionej na Niżu Polskim, a nawet Niżu Europejskim. Nie nastawiajcie się jednak na długie zwiedzanie, trasa liczy całe 61 metrów.



Groty są bardzo niskie. Nie da się ich pokonać, idąc wyprostowanym, Ernest ledwo dał radę. Kto ma klaustrofobię, to raczej nie polecam.


GODZINY OTWARCIA

Czynne są codziennie od 9 do 17.

CENNIK

Bilety normalne: 3 zł

Bilety ulgowe: 2 zł

Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

Parking znajduje się po przeciwnej stronie ulicy, jest darmowy.


Jaki czas powinniście zaplanować na to miejsce? Tak z 15 min ;)




Rezerwat Beka




To jedno z najpiękniejszych i najcenniejszych przyrodniczo miejsc na polskim wybrzeżu. W rezerwacie musicie poruszać się po wyznaczonej ścieżce, która ma 4,5km. Rezerwat Beka jest ostoją ptaków więc warto zabrać ze sobą lornetkę 😃Dodatkową atrakcją jest wieża widokowa , z której będziecie mogli zobaczyć znaczną część rezerwatu. Idealne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki. Info dla psiarzy-psom wstęp wzbroniony.



CENNIK

za darmo ;)

GODZINY OTWARCIA

całodobowo ;)


Ile czasu powinniście zaplanować? spokojnie 2-3h pieszego zwiedzania.


Osada Łowców Fok w Rzucewie



Bardzo urokliwa lokalizacja na leniwe spacery nad morzem. Znajduje się bardzo blisko Rezerwatu Beka. Rzucewo jest położone nad Zatoką Pucką. Zwiedzanie zaczęliśmy od Osady Łowców Fok. Wzniesienia Kępy Puckiej i Swarzewskiej już w epoce kamienia dawały schronienie osiedlającym się tutaj plemionom łowców fok. Możecie tam obejrzeć rekonstrukcje archeologiczne chaty słupowej , półziemianki, pracowni obróbki siekier kamiennego pieca garncarskiego. Znajduje się tam też mała platforma widokowa z której widać panoramę Półwyspu Helskiego.



Gdy obeszliśmy całą ścieżkę edukacyjną, udaliśmy się w stronę zamku Jan III Sobieski. Mieści się w nim hotel. Na terenie znajduje się również stadnina koni, co stanowi dodatkowy walor. Tuż obok zamku jest również malutki plac zabaw.



Ścieżkę dydaktyczną Osady Łowców Fok można zwiedzać za darmo, całodobowo. Jeżeli jednak chcielibyście wejść do Chaty Kaszubskiej zobaczyć ekspozycję, to jest ona czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-16.00.

CENNIK

  • bilet normalny: 4 zł

  • bilet ulgowy: 2 zł

Ile czasu zaplanować na zwiedzanie? Spokojnie 2-3h.


Puck


No i dotarliśmy do końca naszej wycieczki. A co w Pucku? Wycieczkę oczywiście warto zacząć od słynnego molo.


Puckie molo jest w całości wykonane z drewna, na całej długości znajdują się ławeczki na których można odpocząć. Wchodzi się na nie wprost z deptaka. Rozpościera się z niego dość rozległy widok na pucki port, plaże, znaczną część kościoła, obszary z wiatrakami oraz ciągnący się kilometrami Półwysep Helski. A na samym molo znajduje się restauracja. Podobno dobra, ale my akurat do niej nie zaszliśmy.


A co po molo?


Zdecydowanie warto wpaść do huty szkła Puck Glass na pokazy dmuchania szkła.



Pokazy odbywają się co pół godziny i trwają około pół godziny. Od 11 do 17. Między 14:00 a 14:30 jest przerwa. Wejście kosztuje 15 zł/os, osoby z niepełnosprawnością oraz dzieci do lat 3 za darmo, seniorzy 10 zł. Realizują Bon Turystyczny. Teoretycznie nie musicie się umawiać (my się nie umawialiśmy), ale może się zdarzyć, że będzie dużo rezerwacji i nie wejdziecie na daną godzinę. W środku jest dość gorąco. Jeden piec ma 1200 stopni, drugi 1300 stopni. Jest tam również wystawa produktów ze szkła, które możecie kupić oraz restauracja.



Oprócz tego możecie się również do nich umówić na warsztaty kreatywnej twórczości. Po więcej info piszcie do nich. Udzielą szczegółowej odpowiedzi. Zdecydowanie miejsce warte odwiedzenia.


GODZINY OTWARCIA

pokazy dmuchania szkła 11:00 - 17:00

restauracja 09:00 - 20:00


Ile czasu zaplanować na hutę szkła? Jeżeli planujecie tylko opcję z pokazami i zwiedzaniem, bez warsztatów i restauracji, to +/- 1h.


To już koniec cz.1, możecie spodziewać się niebawem również innych rejonów Pomorza.

1391 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page